ZÁZEMÍ A DOPRAVA DĚTÍ NA MACHANKU

Chata Machanka se nachází na oploceném pozemku v lese. Děti si tak mohou hrát v bezpečném uzavřeném prostoru (samozřejmě chodíme také do lesa mimo pozemek Machanky). Uvnitř zrekonstruované chaty je šatna, WC s umývárnou, prostorná společenská místnost s krbem a kamny  (vhodná k hraní, tvoření, stravování v nepřízni počasí), kuchyňský kout a podkrovní místnost pro odpočinek. Venku na pozemku kolem chaty je ohniště, krmítka pro ptáčky, záhonky, kompost, suchý záchod, pískoviště, táborové týpí a totem. Plánujeme vybudování zastřešené terasy. >>MAPA<<


Jako místo srazu nám slouží plácek "U Křivé borovice" na Kamechách https://mapy.cz/s/30dta. Odtud vede nejkratší a nejpříjemnější cesta na Machanku. K přesunu na Machanku slouží osobní auto vybavené dětskými sedačkami, zkušeným řidičem a povolením vjezdu do lesa. Celá trasa přesunu vede bezpečně po lesní cestě v zákazu vjezdu. 

Chata Machanka:

Místo srazu - U Křivé borovice:

Jak se k nám dostanete

Na Machanku můžete přijít pěšky nebo přijet na kole. Ze všech světových stran se pohodlně dostanete přibližně tříkilometrovou cestou k Ríšově studánce a od ní je to na Machanku 500 metrů po zeleně značené trase směrem na Helenčinu studánku. K Ríšově studánce můžete vyrazit například ze Žebětína po modré, z Kamech po červené a pak po modré, z Rakovce po žluté, z Jelenice a Obory po zelené, od hradu Veveří po modré nebo z Hvozdce po žluté. Na většinu výchozích míst je možné dojet autobusem.