Náš tým

Bc. Veronika Sonnenscheinová

Zakladatelka a vedoucí týmu Lesní školky Machanka, průvodkyně

Verča pochází z početné rodiny z malebných Beskyd, prošla skautským oddílem a několik let pracovala s dětmi jako trenérka stolního tenisu, který dříve pod vedením legendární Marie Hrachové hrála závodně. Během studia archivnictví na vysoké škole v Brně dlouhodobě hlídala a spoluvychovávala děti svých přátel. Má ráda sporty všeho druhu, zejména horolezectví. Baví ji muzika, dobře ovládá hru na flétnu a u ohně ráda zpívá a hraje na kytaru. Má zkušenosti s vedením týmu z ekologicky zaměřené právní organizace, je trpělivá, odhodlaná, ráda se obklopuje lidmi a vytváří pro ně zázemí k seberealizaci.
"Přiměřená míra rizika a nekomfortu mně každý den posouvá o kousek dále a díky odvaze vykročit mám pocit, že se potkávám s těmi správnými lidmi, se kterými stojí za to vytvářet hodnotné věci. Věřím, že každé dítě má obrovskou zásobu odvahy, schopností a touhy objevovat. Těším se na vás a na nové inspirace."

Mgr. Eva Mikešová

Průvodkyně, pedagožka Lesní školky Machanka

Evča je spokojená maminka, dlouholetá skautka, vystudovaná pedagožka (předškolní výchova, učitelství 1. stupně ZŠ, speciální pedagogika). Odjakživa obklopená dětmi a přírodou. Před narozením syna pracovala jako pedagog volného času a od 15 let věnuje většinu svého volného času dětem - na skautských schůzkách, výletech, víkendovkách, táborech. Optimistka, která na každém vidí hlavně to dobré. Miluje začínající jaro, večery s kytarou u ohně, léto na skautském táboře a čerstvě utržené ovoce. Její vysněné povolání zahrnuje děti, přírodu a svobodu - takže se dá říct, že na Machance se sny stávají skutečností!

"Věřím, že příroda má velkou moc a že děti jsou lidé, kteří nepotřebují vodit za ručičku, ale pokud mají prostor, přirozeně a bez námahy se naučí vše, co potřebují. Těší mě, že na Machance můžu dětem tento prostor poskytnout a radovat se společně s nimi z jejich objevů a pokroků."

Petra Havlová

Průvodkyně Lesní školky Machanka

Peťa, maminka dvou rarachů, cestovatelka, skautka. S rodinou žije na Jelenici, nedaleko našeho lesního ateliéru. Má ráda chození i běhání po horách, vůni přírody, jarní deštíky a pestrou barvu podzimu. Říká o sobě, že je kreativní snílek, který musí stát pevně nohama na zemi. Skauting ji naučil postarat se nejen sama o sebe, ale také o různorodé skupiny dětí. Zkušenosti využila jako au pair a při dlouholetém cestování po světě.


"Lesní školka je pro mě příležitost zapojit se se svými dětmi do komunity podobně smýšlejících lidí a vzájemně se obohacovat."