Náš tým

Bc. Veronika Sonnenscheinová

Zakladatelka a koordinátorka Lesní školky Machanka, průvodkyně

Verča pochází z početné rodiny z malebných Beskyd, prošla skautským oddílem a několik let pracovala s dětmi jako trenérka stolního tenisu, který dříve pod vedením legendární Marie Hrachové hrála závodně. Během studia archivnictví na vysoké škole v Brně dlouhodobě hlídala a spoluvychovávala děti svých přátel. Má ráda sporty všeho druhu, zejména horolezectví. Baví ji muzika, dobře ovládá hru na flétnu a u ohně ráda zpívá a hraje na kytaru. Má zkušenosti s vedením týmu z ekologicky zaměřené právní organizace, je trpělivá, odhodlaná, ráda se obklopuje lidmi a vytváří pro ně zázemí k seberealizaci.

"Přiměřená míra rizika a nekomfortu mně každý den posouvá o kousek dále a díky odvaze vykročit mám pocit, že se potkávám s těmi správnými lidmi, se kterými stojí za to vytvářet hodnotné věci. Věřím, že každé dítě má obrovskou zásobu odvahy, schopností a touhy objevovat. Těším se na vás a na nové inspirace."


Mgr. Eva Mikešová

Hlavní pedagog Lesní školky Machanka, průvodkyně

Evča je spokojená maminka, dlouholetá skautka, vystudovaná pedagožka (předškolní výchova, učitelství 1. stupně ZŠ, speciální pedagogika). Odjakživa obklopená dětmi a přírodou. Před narozením syna pracovala jako pedagog volného času a od 15 let věnuje většinu svého volného času dětem - na skautských schůzkách, výletech, víkendovkách, táborech. Optimistka, která na každém vidí hlavně to dobré. Miluje začínající jaro, večery s kytarou u ohně, léto na skautském táboře a čerstvě utržené ovoce. Její vysněné povolání zahrnuje děti, přírodu a svobodu - takže se dá říct, že na Machance se sny stávají skutečností!

"Věřím, že příroda má velkou moc a že děti jsou lidé, kteří nepotřebují vodit za ručičku, ale pokud mají prostor, přirozeně a bez námahy se naučí vše, co potřebují. Těší mě, že na Machance můžu dětem tento prostor poskytnout a radovat se společně s nimi z jejich objevů a pokroků."


Mgr. Lucie Kašparová

Průvodkyně

Lucka je aktivní a neúnavná máma stejně aktivních a neúnavných dvou kluků. Prošla skautem a vedením táborových oddílů. Láska k přírodě ji přivedla na Přírodovědeckou fakultu MU v Brně. S rodinou žije u přehrady v domku u lesa s velkou zahradou, kde sleduje úžasnosti přírody a odhodlaně zkouší, co všechno se dá vypěstovat. Miluje pohyb, tanec, jógu a zpěv. Má ráda výletování, objevování zajímavých míst a učení se novým věcem. Souzní s vizemi svobodného učení a respektujícího přístupu k dětem. Lesní školka je pro ni propojení přírody, dobrodružství, pohybu a sdílení v komunitě.

"Na svět se snažím dívat bez předsudků, strachů a vzorců. Důležitou hodnotou je pro mne duševní a duchovní svoboda. Taková svoboda je přirozená pro malé děti, proto práce s nimi je pro mne oboustrannou inspirací."

Lucka 


MUDr. Alena Sulitková

Průvodkyně

Ala je maminka a začínající lékařka. Vyrůstala na malé slovenské vesnici obklopené lesy jako nejstarší ze 4 sourozenců. Od střední školy pracovala s dětmi jako vedoucí a zdravotník na táborech, kde nasbírala hodně zkušeností a naučila se improvizovat a řešit věci za pochodu. Za nejlepší hodnocení pokladá milou dětskou úpřimnost. Má ráda hudbu, fotografování, poznávání nových míst, procházky v přírodě a letní hvězdnou oblohu.


"Je to velká a krásná výzva, zkusit hledět na svět kolem nás dětskýma očima."


Jitka Krajčovičová

Chůva

Jitka pochází z podhůří Jeseníků. Je babičkou čtyř vnoučat. Nyní žije ve Veverské Bítýšce. Má ráda přírodu, jízdu na kole a kolečkových bruslích, v zimě běžky a lyže. Jejími koníčky jsou všechny ruční práce a teď nejvíce šití. Její kladný vztah k dětem je dlouhodobý, již v raných letech se starala o mladší děti a to ji provází celým životem. Pracovala přes dvacet let ve zdravé výživě v Brně, ale pak se rozhodla, že si splní svůj sen a bude pracovat s dětmi. Tři roky pracovala jako au pair v rodinách a poté se rozhodla, že si dodělá potřebné vzdělání, aby se mohla věnovat dětem na plný úvazek.

"Práce v lesní školce je můj splněný sen a to nejhezčí na tom je, že jsem s dětmi v přírodě a můžeme společně poznávat všechny krásy přírody od jara až do zimy."


Mgr. Marie Petrová

Lektorka kurzu angličtiny

Máša je aktivní maminka zrovna tak aktivní Emičky. Vystudovaná paní učitelka prvního stupně ZŠ se specializací dramatická a tělesná výchova, školní i táborová zdravotnice, oddílová vedoucí, animátorka akcí pro děti i rodiče, zakladatelka a organizátorka dětského divadelního festivalu, lektorka a školitelka lektorů anglického jazyka v mateřských i základních školách. Jednoduše tam, kde jsou děti, je i Máša. Miluje živou hudbu, zpěv, hru na kytaru, djembe. Ke štěstí potřebuje pohyb. Je šťastná ve vysokých horách, které nejraději zdolává ferratovými či lezeckými cestami. Má moc ráda pohledy z nich. Příroda a děti ji nabíjí energií.

"Věřím, že není lepšího učitele, než je sama příroda. A co je přirozenějšího než děti? Učme se tedy od sebe navzájem. A jak už jsem jednou napsala: "Na čerstvém vzduchu mozek si jásá, učení pod stromy je prostě krása!"


Petra Havlová

Fundraiser, průvodkyně v záloze

Peťa, maminka dvou rarachů, cestovatelka, skautka. S rodinou žije na Jelenici. Má ráda chození i běhání po horách, vůni přírody, jarní deštíky a pestrou barvu podzimu. Říká o sobě, že je kreativní snílek, který musí stát pevně nohama na zemi. Skauting ji naučil postarat se nejen sama o sebe, ale také o různorodé skupiny dětí. Zkušenosti využila jako au pair a při dlouholetém cestování po světě.

"Lesní školka je pro mě příležitost zapojit se se svými dětmi do komunity podobně smýšlejících lidí a vzájemně se obohacovat."