Přírodovědný kroužek Mravenečci

Každou středu odpoledne se kousek od skautské základny v Žebětíně vyrojí v lese děti a stejně jako mravenečci budou chodit po lese, sbírat, co se dá, a odnesou si to s sebou na základnu, kde si z toho něco hezkého vyrobí.

KDY: Každou středu od 13:30 do 15:00 a druhá skupina od 15:15 do 16:45

KDE: Skautská základna Bažantnice Žebětín 1369, Brno

CENA: 1300 Kč/pololetí (15 lekcí)

VEDOUCÍ KROUŽKU: Ester Pochopová, tel: 608 069 343, e-mail: ester.bayova@googlemail.com

Kroužek je pro děti od 5 do 8 let, maximální počet dětí ve skupině je 10, abych se každému mohla dostatečně věnovat. Budeme chodit co nejvíce do přírody, do lesa, pozorovat a poznávat zvířata a vnímat svět kolem sebe všemi smysly. Ukážeme si pobytové znaky zvířat, naučíme se rozlišovat zvířecí stopy, naučíme se poznávat bylinky. Budeme tvořit z přírodních materiálů, většinu z toho si sami nasbíráme v lese. Budeme pracovat se základním vybavením (vodovky, štětce, nůžky, pastelky, voskovky...), ale třeba i se samotvrdnoucí hmotou. Vyrobíme si herbář, budeme odlévat stopy zvěře, připravíme něco dobrého na mls pro ptáčky v zimě, vyrobíme si svůj papír a mnoho dalšího.

Do batůžku si s sebou vezměte:
- svačinu,
- pití,
- pláštěnku,
- kapesníky,
- podsedák, ať si můžeme sednou i v lese (stačí např. kousek straré karimatky),
- náhradní ponožky.

Na sebe si oblečte oblečení přiměřené počasí a takové, abyste se nemuseli bát, že si je zašpiníte (budeme v lese, často pozorovat nějaké broučky na zemi a také budeme tvořit)

Tak neseďte doma a pojďte s námi do lesa! 


Přihláška

Chcete se na něco zeptat nebo rovnou přihlásit? Vyplňte přihlašovací formulář, ozveme se vám s dalšími podrobnostmi.