Od února zahajujeme kurz angličtiny 

Piknik na Machance - schůzka pro rodiče

Zveme všechny rodiče přihlášených dětí na piknik na Machance, kde společně doladíme organizační věci ohledně docházky dětí do školky. Deky, něco k snědku a samozřejmě děti s sebou! Sraz v neděli 26. 8. 2018 ve 14 hodin u Křivé borovice. Schůzka proběhne za každého počasí - v případě příznivého počasí se společně projdeme na Machanku, v případě deště trasu zkrátíme a posedíme v Kavárně budoucnosti na Kamechách. 

Zápis dětí do Klubíku pro maminky/tatínky s dětmi

Od září otevíráme Klubík pro maminky/tatínky s dětmi. Klubík bude probíhat každý pátek od 9:00 do 13:00 hodin a to po celé pololetí, tedy od září 2018 do konce ledna 2019. Nabízíme program přizpůsobený dětem ve věku od 2 do 3 let a společný oběd, takže se nebudete muset starat o vaření. Klubík bude probíhat na Machance, sraz bude vždy od 9 hodin na plácku U Křivé borovice, odkud se postupně převezeme autem na Machanku. Cena za celé pololetí je 3000 Kč a obědy hradí rodiče zvlášť stejně jako u klasického modelu docházky do lesní školky. Cena oběda bude 60 Kč za porci.

Pro ty kdo preferují vlastní stravu nabízíme možnost přinést si vlastní oběd a ohřát si ho v kuchyňce v kastrůlku.

Pokud zvažujete přihlásit se do Klubíku, napište email na info@machanka.cz nebo zavolejte +420 739 619 317. 

Zápis dětí do Adaptačního kurzu

Milí rodiče, v rámci organizace týdne v Lesní školce Machanka nabízíme možnost zapsat vaše děti ve věku od 2 do 3 let do Adaptačního kurzu. Kurz je určen pro děti, které ještě věkem nezapadají do výuky v lesní školce, ale fyzicky i psychicky už jsou dostatečně odolné a mohly by si pomalu zvykat na pobyt v lesní školce a ideálně pak navázat na 2 denní nebo 3 denní docházku do školky. Kurz bude pololetní, tedy od září 2018 do konce ledna 2019. Budeme se scházet každé pondělí od 9:00 do 13:00 hodin za každého počasí a trávit společně čas na Machance u ranního kruhu, říkanek, písniček, výtvarného tvoření, výletů do lesa, kde budeme poznávat přírodu, učit se v ní pohybovat, poznávat ji a naslouchat okolí. Cena kurzu za pololetí je 5000 Kč, což dělá 250 Kč za lekci. Nepůjde pouze o hlídání dětí, ale o dopravu na kouzelné místo kde máme teplé a suché zázemí, půldenní výuku, adaptaci a péči o vaše děti! Témata Adaptačního kurzu budou schodná s lesní školkou, aby děti mohly v průběhu roku snadno navázat a zapojit se k docházce do školky. Odvoz na Machanku a zpět je zajištěn, místo srazu bude upřesněno podle přihlášených rodin.

Obědy hradí rodiče zvlášť stejně jako u klasického modelu docházky do lesní školky. Cena oběda bude 60 Kč za porci.

Pokud zvažujete přihlásit dítě do Adaptačního kurzu, napište email na info@machanka.cz nebo zavolejte +420 739 619 317.

Zápis dětí do školky zahájen

Milí rodiče, zveme vás k zápisu vašich dětí do Lesní školky Machanka. Důležité informace o fungování školky najdete v záložce Pro rodiče. Přihlášku si můžete stáhnout v záložce Zápis do školky, kde najdete i další informace k zápisu.

V případě dotazů jsme vám k dispozici na telefonu, emailu nebo na facebooku

Den otevřených dveří 23. 6. 2018

Zajímá vás, jak to na Machance a v Lesním ateliéru vypadá, jak bude školka fungovat, chcete se osobně setkat s průvodci, zeptat se na vše, co vás zajímá, nebo jen strávit příjemný den v lese ve společnosti pozitivně naladěných lidí? Zveme vás na DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ, který proběhne v sobotu 23. června 2018 od 10 do 16 hodin (touto hodinou vše nekončí, v případě zájmu můžeme pokračovat u ohně, kytar až do pozdních večerních hodin :).  

Program: sraz mezi 10. a 12. hodinou v Lesním ateliéru na Jelenici, prohlídka ateliéru, občerstvení a průběžný přesun do Lesní školky Machanka u Ríšovy studánky, kde bude ve 12 hodin nachystaný oběd - domácí guláš, pivo a domácí bio-limonáda. Pro děti bude připraven program a rodičům budou k dispozici průvodci, aby jim zodpověděli jejich dotazy a provedli je zázemím školky.

Jak se k nám dostanete? Na Jelenici můžete přijet autem nebo autobusem - podrobněji je cesta popsána v záložce kontakt. Přesun z Jelenice na Machanku bude zajištěn našimi auty, která budou návštěvníky postupně převážet nahoru na Machanku a v průběhu odpoledne zase zpět na Jelenici, případně dle domluvy na Rakovec nebo ke Křivé borovici. Auta jsou vybavena dětskými sedačkami. Kdo si chce udělat procházku nebo projížďku na kole, může dorazit od 12 hodin na Machanku po vlastní ose (z Jelenice, z Kamech od Křivé borovice, ze Žebětína nebo od přehrady ze zastávky Rakovec - všechny trasy jsou dlouhé cca 3,5 km). 

Akce proběhne za každého počasí, případným deštěm se nenecháme odradit! Jak se říká v lesní školce - neexistuje špatné počasí, jen špatné oblečení. 

Těšíme se na vás!

Připravujeme novou lesní školku v Bystrci

V tuto chvíli opravujeme bývalou loveckou chatu Machanku, která se nachází na oploceném pozemku v blízkosti Ríšovy studánky. Cílem rekonstrukce je přizpůsobit chatu celotýdennímu provozu, vybudovat v ní zázemí pro děti a pedagogy pro případ nepříznivého počasí a k odpočinku a upravit nejbližší okolí lesní chaty Machanky tak, abychom mohli v létě uspořádat příměstský tábor a od září byla školka v plném provozu. Fotky z průběhu rekonstrukce jsou k vidění na našem facebooku.

Pokud se chceš s námi podílet na vznikající koncepci lesní školky, být součástí týmu mladých lidí a můžeš nám nabídnout své nápady, odbornost, ale také přirozenou intuici, zveme tě mezi nás. Více informací v sekci spolupráce.